Aktualno軼i

Przyjaciel szko造
Miasto i Gmina Dzia這szyn

Biblioteka
Biblioteka szkolna jest pracowni interdyscyplinarn, s逝膨c realizacji potrzeb i zainteresowa uczni闚, zada dyd.-wych. szko造 w doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela. Tworzy warunki do poszukiwania, porz康kowania i wykorzystywania informacji z r騜nych 廝鏚e oraz efektywnego pos逝giwania si technologi informatyczn.

W sk豉d biblioteki wchodz:

- wypo篡czalnia ksi捫ek
- czytelnia
- Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej (cztery stanowiska komputerowe z dost瘼em do Internetu)

Biblioteka gimnazjum im. Jana Paw豉 II czynna jest w godzinach:
poniedzia貫k 8-14
wtorek 8-14
鈔oda 8-13.40
czwartek 8-14
pi徠ek 8-13

Etat nauczyciela bibliotekarza obejmuje
mgr Magdalena Pacuda.

Zadaniem nauczyciela bibliotekarza jest:

- wyrobienie nawyk闚 korzystanie ze zbior闚 ksi捫kowych poprzez nauk szybkiej orientacji w tre軼i ksi捫ki, umiej皻no軼i korzystania z informacji zawartej w encyklopediach i s這wnikach, szybkiego wyszukiwania informacji w Internecie,
- udost瘼nianie materia堯w i publikacji na interesuj帷y ucznia temat.

Z ksi璕ozbioru mog korzysta wszyscy uczniowie i pracownicy szko造. Ksi璕ozbi鏎 liczy obecnie ........ wolumin闚. S to lektury szkolne, pozycje popularnonaukowe, literatura pi瘯na i podr璚zniki.

Biblioteka posiada du篡 zbi鏎 czasopism:
- "安iat Nauki"
- "Wiedza i 砰cie"
- "M這dy Technik"
- "Przyroda Polska"
- "Poznaj 安iat"
- "Aura"
- "Eko鈍iat"
- "National Geographic"
- "Viktor"
- "G這s Nauczycielski" i inne

W pomieszczeniu bibliotecznym bibliotecznym przechowywany jest sprz皻 audiowizualny. Biblioteka posiada bogaty zbi鏎 kaset wideo, CD, DVD oraz foliogramy.

Co roku nauczyciel bibliotekarz wraz z uczniami w陰cza si w organizowanie uroczysto軼i szkolnych:
- 安iatowy Dzie Ksi您ki i Praw Autorskich
- Dzie bez papierosa
- 安i皻a Bo瞠go Narodzenia i inne.