Aktualności   
   O szkole   
   Informacje   
   Sukcesy   
   Inne   
   Kontakt   
Gimnazjum imienia Jana Pawła II

ul. Ogrodowa 3a 98-355 Działoszyn woj. łódzkie

Tel.: (043) 841 31 97

E-mail:
prywatny@op.pl

   Lip Dub   
   Przyjaciel szkoły   
Miasto i Gmina Działoszyn
Miasto i Gmina Działoszyn

      Historia

Nasze gimnazjum szanuje tradycje i obyczaje. Nauczyciele i uczniowie dokładają wszelkich starań, by w szkole odbywały się apele z okazji świąt i rocznic narodowych. Niektóre uroczystości stanowią już nieodłączny element szkolnej tradycji i zagościły u nas
na dobre.

Podczas Dnia Chłopaka dziewczyny kupują chłopcom drobne upominki, bądź przygotowują poczęstunek. Spędzamy ten dzień na wesoło, grając w kalambury czy quizy.

W październiku, z okazji Dnia Nauczyciela, uczniowie przygotowują przedstawienie. W zabawnych skeczach pokazują trud pracy nauczyciela. Jednocześnie dziękują i wyrażają wdzięczność pedagogom.

W Dzień Odzyskania Niepodległości, uczniowie przygotowują program artystyczny. Dotyczy on pamiętnego dla Polski wydarzenia, w którym powróciła ona na mapę świata. Nasi koledzy i koleżanki w przedstawieniu ukazują zdarzenia mające miejsce w przeszłości.

W listopadzie odbywa się impreza andrzejkowa. Uczniowie tańczą i bawią się
w gronie znajomych ze szkoły.

W grudniu, przed Świętami Bożego Narodzenia, każda klasa organizuje swoją Wigilię. Uczniowie przynoszą różne tradycyjne potrawy świąteczne, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i śpiewają kolędy.

Chlubą naszej szkoły jest odbywająca się w styczniu Żakinada. Uczestniczą w nich uczniowie klas trzecich i nauczyciele. Zapraszani są również goście z zewnątrz. Na początku zabawy trzecioklasiści prezentują poloneza, następnie odbywa się bal.

Świetną okazją do zabawy jest również dyskoteka choinkowa. Uczniowie dostają na niej paczki ze słodyczami.

W marcu obchodzimy Dzień Kobiet. Chłopcy kupują dziewczynom drobne prezenciki lub organizują poczęstunek.

21 marca w gimnazjum odbywa się Dzień Sportu. Do naszej szkoły zapraszany jest Zespół Szkół w Działoszynie. Odbywają się wówczas różne rozgrywki sportowe, np. w siatkówkę. Uczniowie obu szkół biorą udział w zawodach i testach sprawnościowych.

W rocznicę ustanowienie Konstytucji 3-go Maja, odbywa się uroczysta akademia. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowują przedstawienie poświęcone temu wydarzeniu.

W czerwcu świętujemy Dzień Szkoły. Odbywa się wówczas apel, dotyczący naszego patrona - Jana Pawła II. Uczniowie rywalizują ze sobą w turnieju wiedzy o Papieżu, odbywa się również konkurs malarski. Przedstawiciele klas tworzą obrazy związane z naszym patronem. Uczniowie mają również okazje spróbować kremówek.

JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO?Z dniem 1 września 1999r. Weszła w życie reforma oświaty. Drugi etap nowego, trójstopniowego systemu polskiego szkolnictwa obejmuje trzyletnią naukę w gimnazjum.

Inauguracja pierwszego roku szkolnego 1999/2000 w Gimnazjum w Działoszynie stała się dla nas wielkim przeżyciem. W uroczystości udział wzięli:Burmistrz Miasta i Gminy – p. Marek Humel

Wiceburmistrz Miasta i Gminy – p. Karol Skibiński

Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury Zdrowia i Kultury Fizycznej – p. Bożena Wiskulska

Ksiądz proboszcz – ks. Czesław Janczyk

Dyrektor Gimnazjum – p. Arkadiusz GórczyńskiPodczas uroczystości burmistrz, pan Marek Humel, wręczył dyrektorowi Gimnazjum tablicę z nazwą szkoły i złożył nauczycielom i uczniom życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Pan Arkadiusz Górczyński również życzył nauczycielom i uczniom samych sukcesów. Uroczystość uświetniły artystyczne występy uczniów.ROK SZKOLNY 1999/2000

* Dzień Edukacji Narodowej14 października 1999 roku po raz pierwszy w Gimnazjum w Działoszynie miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej. Do dziś ten dzień jest w szkole dniem szczególnym, w czasie którego uczniowie składają nauczycielom życzenia, dziękując za okazywaną życzliwość i przekazywaną wiedzę. Corocznie przedstawiany jest program artystyczny w wykonaniu uczniów.

* Pasowanie gimnazjalistów

Pierwszy raz odbyło się 6 listopada 1999roku i stało się jedną z ulubionych tradycji szkoły. W uroczystości udział biorą uczniowie klas pierwszych, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści prezentują program artystyczny, po czym przystępują do ,,chrzestu bojowego”. ,,Koty” mają do wykonania kilka niełatwych zadań, tj. m.in. wypicie soku z cytryny, mleka z miski przy pomocy jedynie języka czy przeciąganie liny. Na koniec już oficjalni uczniowie Gimnazjum w Działoszynie konkurują ze sobą w rambicie sportowym.* Święto Ziemi

15 kwietnia 2000r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wszyscy chętnie wzięli udział w zbiorowym sprzątaniu przydzielonych terenów. Było – i jest co roku – przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. A przy tym ile pożytku!

Turniej Bezpiecznego Ruchu Drogowego

Wszyscy posiadacze karty rowerowej oraz ci, którzy przeczytali książkę ,,Z Agatką na drodze” mogli wziąć udział w turnieju bezpiecznego ruchu drogowego. Nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

* Część II ,,Dziadów” w wykonaniu młodzieży

18 kwietnia 2000 roku uczniowie wystawili na scenie II część ,,Dziadów” Mickiewicza. Przestawienie pozwoliło wprowadzić widzów w nastrój Święta Zmarłych i udowodniło niebywałe zdolności aktorskie młodzieży.

* Zakończenie roku szkolnego 1999/2000

Najprzyjemniejsza część roku dla większości uczniów to wakacje. Jednak, aby je dobrze i przyjemnie rozpocząć, uczniowie przygotowują program artystyczny na ,,pożegnanie” ze znajomymi i nauczycielami. Następuje wtedy rozdanie świadectw, co także poprawia humor zarówno wręczającym, jak i nagradzanym.ROK SZKOLNY 2000/2001

* Rambit i pasowanie

20 października, jak co roku powitaliśmy pierwszoroczniaków z humorem. Konkurencje z roku na rok są coraz bardziej urozmaicane, dobrej zabawy nie brakuje.

* Święto Odzyskania Niepodległości

Jedno z ważniejszych, a może nawet najważniejsze święto państwowe w Polsce, jest obchodzone z należnym szacunkiem przez młodzież z Gimnazjum w Działoszynie. W nastrój tego święta co rok wprowadzają nas patriotyczne utwory poetyckie, pieśni, uroczyste apele oraz pochody.

* Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Po raz pierwszy w zbiórkę pieniędzy na WOŚP zaangażowaliśmy się w styczniu 2001 roku, zbierając pokaźną sumę ponad sześciu tysięcy złotych. Z roku na rok było ich coraz więcej, podobnie jak szczodrych uczniów i mieszkańców Działoszyna!

* II część ,,Dziadów” na scenie w nowym wykonaniu


Uczniowie uzdolnieni aktorsko mogą zaprezentować swoje umiejętności nie tylko na apelach szkolnych z okazji świąt państwowych i narodowych, ale także podczas wystawiania dzieł literatury pięknej. Jeden z takich występów miał miejsce 18 kwietnia 2000 roku, kiedy to młodzi aktorzy wystawiali II część ,,Dziadów” Adama Mickiewicza.

* Wieczór Poezji Miłosnej

5 marca 2001r. gimnazjaliści pokazali swoje zdolności recytatorskie w jednej z sal przerobionej na kawiarenkę. Muzyka, gorąca herbata, poezja – i ten niepowtarzalny klimat pozwoliły na kilka chwil zapomnieć o świecie i pogrążyć się w cudownej krainie miłości...

* Wieczornica Matematyczna

Wkrótce po ,,wieczorze poezji miłosnej” odbyła się wieczornica matematyczna.W ciągu godziny uczniowie rozwiązali aż 20 łamigłówek matematycznych, ucząc się przez świetną zabawę.

Co roku odbywają się również konkursy i turnieje matematyczne.

ROK SZKOLNY 2001/2002

· Konkurs muzyczny pt.: ,,Śpiewać· każdy może”

W listopadzie odbył się konkurs muzyczny pod hasłem ,,Śpiewać każdy może”, podczas którego młodzi artyści mogli zaprezentować znane piosenki we własnej interpretacji i wykonaniu.* Żakinada 2002r.

31 stycznia 2002roku po raz pierwszy w naszym gimnazjum odbyła się Żakinada – bal trzecioklasistów. Odświętnie ubrani uczniowie zatańczyli poloneza. Po części oficjalnej posilono się obiadem i zaczęto zabawę, trwającą do późnych godzin nocnych. Wszyscy świetnie się bawili i nikt nie miał ochoty wracać do domu. I tak jest każdego roku, aż do teraz – zabawa mogłaby nie mieć końca.

* Konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej
6 lutego odbył się jeden z wielu organizowanych w szkole konkurs plastyczny, tym razem o tematyce antynikotynowej. Na każdy przychodzi wiele prac, co świadczy o tym, jak uzdolnioną w tym kierunku (i nie tylko w tym) mamy młodzież.

* Zimowisko 2002

W dniach od 2 do 8 lutego odbyło się zimowisko w Murzasichlu koło Zakopanego. Od tamtej pory jest to jedno z naszych ulubionych miejsc, jak zresztą niemal każde odwiedzane wspólnie z przyjaciółmi ze szkoły i ukochanymi nauczycielami.* ,,...A ja jestem kontent z mego Działoszyna”

26 marca 2002r. Po raz pierwszy odby się Szkolny Konkurs Regionalny. Co roku startuje w nim kilkunastu uczestników, stawiając czoła szczegółowym pytaniom z różnych kategorii na temat gminy Działoszyn. Po konkursie nauczyciele historii i geografii prowadzą z uczniami pogawędkę.

* Wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty nowego budynku gimnazjum

11 maja 2002 roku odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty rozbudowy gmachu Gimnazjum w Działoszynie, a także poświęcenie aktu i placu budowy przez ks. Proboszcza Stanisława Kosowskiego.

* Szkolne konkursy językowe

Na przełomie maja i czerwca odbyły się jedne z najważniejszych konkursów w naszej szkole: znajomości języka angielskiego, niemieckiego oraz ortograficzny. Uczniowie udowodnili, że dzięki nauce w Gimnazjum w Działoszynie języki obce nie są dla nich straszne.* Dni Książki i Bibliotek

31 maja odbył się apel z okazji tego dnia. Jedna z klas zaprezentowała także inscenizację pt.: ,,Tajemnice starych ksiąg, czyli jak dawniej książki powstały”, który zainteresował wszystkich widzów.* Sztandar


21 czerwca 2002 roku młodzież ucząca się w działoszyńskim gimnazjum otrzymała sztandar ufundowany przez rodziców uczniów klas trzecich. Sztandar został uroczyście poświęcony przez księdza proboszcza Czesława Janczyka. Wkrótce po tym opuścili nas pierwsi absolwenci.ROK SZKOLNY 2002/2003

* Wspomnienie rozpoczęcia II wojny światowej

1 września 2002 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, członkowie Rady Pedagogicznej oraz społeczność uczniowska brały udział w uroczystych obchodach z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Honorowo reprezentował nas sztandar szkoły. Pochód przemaszerował spod Urzędu Miasta i Gminydo kościoła pw. Św. Marii Magdaleny. Po Mszy Świętej zostały złożone wieńce i kwiaty na miejscowym cmentarzu. Na mogiłach poległych zapłonęły symboliczne znicze, upamiętniające doniosłe czyny polskich patiotów.

* Edukacja Europejska12 grudnia 2002r. odbyło się posiedzenie samokształceniowe Rady Pedagogicznej nt. edukacji europejskiej, prowadzone przez panią Magdalenę Karaś i pana Mariana Koniecznego. Po wysłuchaniu informacji nauczyciele rozwiązywali test ze znajomości Unii Europejskiej. Młodzież także została zapoznana z historią Wspólnoty, po czym również mogli sprawdzić się na teście.

* 25 lat Pontyfikatu Jana Pawła II

Z okazji 25-lecia Pontyfikatu uczniowie przygotowali program poświęcony osobie tego Wielkiego Człowieka i Polaka w Miejsko-Gminnym Domu Kultury. We wzruszającej atmosferze wsłuchiwaliśmy się w słowa wierszy i przypominaliśmy sobie naukę Ojca Świętego.ROK SZKOLNY 2004/2005

* W nowym budynku...

1 września 2004 roku to data inauguracji nowego roku szkolnego 2004/2005, ale także – przeprowadzki do nowego, wspaniałego budynku Gimnazjum w Działoszynie. Od tamtego dnia uczymy się w nowoczesnej, pięknej szkole – i oby służyła gimnazjalistom jak najdłużej.

* Warsztaty dziennikarskie

17 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z dziennikarką Dziennika Łódzkiego – Izabelą Szukalską. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat form i gatunków publicystycznych, poznali zasady przeprowadzania wywiadu, a także sami podejmowani próby napisania artykułu prasowego.

* Dzień bez papierosa18 listopada uczniowie byli edukowani – i sami opowiadali o szkodliwości papierosów. Po szkole krążyły ulotki, a w radiowęźle słychać było tematyczną audycję. Odbyła się także parada, podczas której uczniowie, idąc ulicami Działoszyna, starali się uświadomić ludziom, że nie warto marnować życia dla zaspokojenia nikotynowego głodu.

* Śmierć papieżaNadszedł ten przykry dzień. 2 kwietnia 2005roku o godzinie 21:30 odszedł do Boga umiłowany Ojciec Święty, papież Jan Paweł II. Jednocząc się w bólu z milionami osób na całym świecie młodzież z Gimnazjum w Działoszynie, które wkrótce przyjmie Jego imię, oddała Mu hołd i podziękowała za 26 lat pontyfikatu, który zmienił historię Polski i świata. W intencji papieża została odprawiona Msza Święta na Starym Rynku w Działoszynie.ROK SZKOLNY 2005/2006

* Wystawa objazdowa ,,Wieluń 1939r.”

W lutym gościła w naszym gimnazjum wystawa objazdowa Muzeum Ziemi Wieluńskiej pt. ,,Wieluń 1939r.”. Nauczyciele historii przeprowadzili w klasach lekcje muzealne, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym obejrzeli również tę wystawę.

* Wizyta misjonarza z Działoszyna

15 marca 2005 roku gimnazjum odwiedził ksiądz misjonarz profesor Wojciech Bęben, który urodził się i wychował w Działoszynie. Zaprezentował swoje zbiory etnograficzne i opowiedział o życiu wśród dzikich plemion i niebezpiecznych zwierząt. Wszyscy byli zachwyceni i z uwagą słuchali jego historii.

WYCIECZKI I KONKURSY KRAJOZNAWCZE

Dla młodzieży największą atrakcją życia szkolnego są wycieczki krajoznawcze, w czasie których podczas zabawy mogą także przyswoić wiedzę. Pieczę nad tym sprawują nauczycielki biologii i geografii. One także organizują coroczne konkursy, m.in. wiedzy o Załęczańskim Parku Krajobrazowym, ogólnoprzyrodnicze czy na temat odkrywców.

Z HISTORIĄ ZA PAN BRAT

Historia to doskonale znany przedmiot uczniom i absolwentom gimnazjum. Dbamy o zabytki, wspominamy przeszłość, składamy hołd bohaterom narodowym dzięki wiedzy umiejętnie przekazanej przez nauczycielki historii. Gościmy także wystawy i bierzemy udział w różnych kulturalnych wydarzeniach, przypominających uczniom o ważnych datach w historii Polski, Europy oraz świata.DOSTALIŚMY SZTANDAR!

21 czerwca 2002 roku młodzież ucząca się w działoszyńskim gimnazjum otrzymała sztandar ufundowany przez rodziców uczniów klas trzecich. Sztandar został uroczyście poświęcony przez księdza proboszcza Czesława Janczyka.

PRZEPROWADZKA DO NOWEGO BUDYNKU

11 maja 2002 roku – wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty rozbudowy gmachu Gimnazjum w Działoszynie, poświęcenie aktu i placu budowy przez ks. Proboszcza Stanisława Kosowskiego

1 września 2004 roku – oficjalne otwarcie nowego budynku gimnazjumŚWIĘTA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

WSPOMNIENIE II WOJNY ŚWIATOWEJ
1 września 2002 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, członkowie Rady Pedagogicznej oraz społoeczność uczniowska brały udział w uroczystych obchodach z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Honorowo reprezentował nas sztandar szkoły. Pochód przemaszerował spod Urzędu Miasta i Gminydo kościoła pw. Św. Marii Magdaleny. Po Mszy Świętej zostały złożone wieńce i kwiaty na miejscowym cmentarzu. Na mogiłach poległych zapłonęły symboliczne znicze, upamiętniające doniosłe czyny polskich patiotów.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14. października to dzień szczególny zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Oprócz programu artystycznego uczniowie obdarowują grono pedagogiczne kwiatami oraz dziękują za okazywaną życzliwość i przekazywaną wiedzę.PASOWANIE NA GIMNAZJALISTÓWNa początku listopada odbywa się pasowanie uczniów na gimnazjalistów. Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści prezentują program artystyczny, po czym przystępują do ,,chrzestu bojowego”. ,,Koty” mają do wykonania kilka niełatwych zadań, tj. m.in. wypicie soku z cytryny, mleka z miski przy pomocy jedynie języka czy przeciąganie liny. Na koniec już oficjalni uczniowie Gimnazjum w Działoszynie konkurują ze sobą w rambicie sportowym.

DZIEŃ ZIEMIKolejną tradycją szkoły są obchodzy Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz akcja ,,sprzątanie świata”. 15 kwietnia oraz we wrześniu uczniowie nie mają lekcji, za to wychodzą wraz z opiekunami na przydzielony do sprzątania teren. Wszyscy chętnie włączają się w oczyszczanie naszej okolicy zwłaszcza, iż w nagrodę organizowane są ogniska klasowe. W tych dniach możemy zastanowić się nad przyszłością naszej planety dzięki plakatom ekologicznym na szkolnych gazetkach.

DZIEŃ BEZ PAPIEROSA18 listopada uczniowie są edukowani – i edukują na temat szkodliwości papierosów. Po szkole krążą ulotki, a w radiowęźle słychać audycję na ten temat. Odbywają się także parady, podczas których uczniowie, idąc ulicami Działoszyna, starają się uświadomić ludziom, że nie warto marnować życia dla zaspokojenia nikotynowego głodu.

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI11 listopada to w naszych sercach i umysłach magiczny dzień. W jego nastrój wprowadzają nas patriotyczne utwory poetyckie i pieśni w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W roku szkolnym 2001/2002 honorowym gościem na apelu był 93-leni kombatant Józef Kowalski, który opowiedział młodzieży o wojnie, a także zarecytował przysięgę żołnierzy Armii Krajowej.

MIKOŁAJKI6 grudnia każdego roku naszą szkołę odwiedza Święty Mikołaj ze Śnieżynkami. Przesłuchuje uczniów ze znajomości kolęd, po czym rozdaje wszystkim prezenty. Od kilku lat jest też organizowana dyskoteka choinkowa, na której uczniowie dostają paczki ze słodyczami. Okolicznościowe apele przed świąteczną przerwą bożonarodzeniową to także tradycja naszej szkoły. Aktorzy z różnych klas wprowadzają nas w gwiazdkowy nastrój przedstawieniem oraz kolędami.

ŻAKINADA31 stycznia 2002r. po raz pierwszy w naszym gimnazjum odbyła sę Żakinada – bal dla trzecioklasistów. Elegancko ubrani uczniowie tańczą poloneza, walczyka, po czym odbywa się trwająca do późnych godzin nocnych mniej oficjalna zabawa w gronie uczniów i nauczycieli.

ROZWIJAMY ZAINTERESOWANIA TEATRALNE...Uczniowie uzdolnieni aktorsko mogą zaprezentować swoje umiejętności nie tylko na apelach szkolnych z okazji świąt państwowych i narodowych, ale także podczas wystawiania dzieł literatury pięknej. Jeden z takich występów miał miejsce 18 kwietnia 2000 roku, kiedy to młodzi aktorzy wystawiali II część ,,Dziadów” Adama Mickiewicza.

...ORAZ MUZYCZNE...Każdego roku uczniowie biorą udział w konkursach muzycznych, tanecznych i taneczno-wokalnych w języku polskim oraz angielskim. Jak widać w naszym gimnazjum każdy znajdzie coś dla siebie!

...NIE ZAPOMINAJĄC RÓWNIEŻ O LITERATURZEW gimnazjum działa biblioteka szkolna z imponującym zbiorem książek. Obchodzimy także Dni Książki i Bibliotek.

WIECZÓR POEZJI MIŁOSNEJ5 marca 2001r. gimnazjaliści pokazali swoje zdolności recytatorskie w jednej z sal przerobionej na kawiarenkę. Muzyka, gorąca herbata, poezja – i ten niepowtarzalny klimat pozwoliły na kilka chwil zapomnieć o świecie i pogrążyć się w cudownej krainie miłości...

WIECZORNICA MATEMATYCZNA

Wkrótce po ,,wieczorze poezji miłosnej” odbyła się wieczornica matematyczna.W ciągu godziny uczniowie rozwiązali aż 20 łamigłówek matematycznych, ucząc się przez świetną zabawę.

Co roku odbywają się również konkursy i turnieje matematyczne.WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WSPIERANA PRZEZ GIMNAZJALISTÓW

Niemal od samego początku trwania Gimnazjum angażujemy się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, z roku na rok zbierając ich coraz więcej.ZNAMY NASZEGO PATRONA!


Choć nadanie imienia szkole odbyło się ......., już wcześniej poświęcaliśmy wiele uwagi osobie papieża Jana Pawła II. Z okazji 25-lecia Pontyfikatu uczniowie przygotowali program poświęcony osobie tego Wielkiego Człowieka i Polaka w Miejsko-Gminnym Domu Kultury. Uczciliśmy jego śmierć, podobnie jak czynimy to w każdą rocznicę, minutą ciszy, złożeniem kwiatów i zapaleniem symbolicznych zniczy na jego grobie. Co roku, 7. listopada, obchodzimy także Dzień Papieski.PRZYJMUJEMY RÓŻNYCH GOŚCI

Nasze gimnazjum odwiedziło w ciągu tych kilku lat wielu ciekawych gości, którzy poświęcili swój czas, opowiadając nam swoją historię. Byli to między innymi ksiądz misjonarz profesor Wojciech Bęben,

Konkursy przedmiotowe

TURNIEJ BEZPIECZNEGO RUCHU DROGOWEGOWszyscy posiadacze karty rowerowej oraz ci, którzy przeczytali książkę ,,Z Agatką na drodze” mogą wziąć udział w turnieju bezpiecznego ruchu drogowego. Nasi uczniowie zajmują w nim wysokie miejsca na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

REGIONALNY KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Od roku szkolnego 1999/2000 uczniowie Gimnazjum biorą udział w etapie regionalnym konkursu wiedzy biblijnej w Zduńskiej Woli i zajmują na nim wysokie pozycje.

W roku 2003, czyli ogłoszonym przez Jana Pawła II Roku Różańca Świętego, odbył się konkurs plastyczny na najciekawszy i najładniej zrobiony Różaniec. Paciorki wykonane były z najróżniejszych materiałów, a zgłoszonych prac było 47.

ZDOLNI SPORTOWCY GIMNAZJUM W DZIAŁOSZYNIENie sposób wymienić wszystkich osiągnięć sportowych naszych uczniów i absolwentów, którzy zajmują wysokie miejsca na szczeblach powiatowym i wojewódzkim w piłce ręcznej, piłce siatkowej, koszykówce, tenisie stołowym, biegach przełajowych, sztafecie, lekkoatletyce.ZNAJOMOŚĆ REJONU TO PODSTAWA!

26 marca 2002r. Po raz pierwszy odby się Szkolny Konkurs Regionalny. Co roku startuje w nim kilkunastu uczestników, stawiając czoła szczegółowym pytaniom z różnych kategorii na temat gminy Działoszyn. Po konkursie nauczyciele historii i geografii prowadzą z uczniami pogawędkę.

EDUKACJA EUROPEJSKA

12 grudnia 2002r. odbyło się posiedzenie samokształceniowe Rady Pedagogicznej nt. edukacji europejskiej, prowadzone przez panią Magdalenę Karaś i pana Mariana Koniecznego. Po wysłuchaniu informacji nauczyciele rozwiązywali test ze znajomości Unii Europejskiej. Młodzież także została zapoznana z historią Wspólnoty, po czym również mogli sprawdzić się na teście.

KONKURSY JĘZYKOWE

Konkurs Ortograficzny w maju, pod koniec roku także z języków obcych: niemieckiego oraz angielskiego to duma naszej szkoły. Zarówno nauczyciele, dbający o przekazanie najważniejszych zasad gramatycznych naszym uczniom, wpojenie im szacunku dla języka ojczystego oraz zainteresowanie językami obcymi, jak i sami uczniowie, mogący w każdej chwili skorzystać z ich pomocy, starają się wykorzystywać i chwalić się zdobytą wiedzą z tego zakresu.

WYCIECZKI I KONKURSY KRAJOZNAWCZE


Dla młodzieży największą atrakcją życia szkolnego są wycieczki krajoznawcze, w czasie których podczas zabawy mogą także przyswoić wiedzę. Pieczę nad tym sprawują nauczycielki biologii i geografii. One także organizują coroczne konkursy, m.in. wiedzy o Załęczańskim Parku Krajobrazowym, ogólnoprzyrodnicze czy na temat odkrywców.Z HISTORIĄ ZA PAN BRAT

Historia to doskonale znany przedmiot uczniom i absolwentom gimnazjum. Dbamy o zabytki, wspominamy przeszłość, składamy hołd bohaterom narodowym dzięki wiedzy umiejętnie przekazanej przez nauczycielki historii. Gościmy także wystawy i bierzemy udział w różnych kulturalnych wydarzeniach, przypominających uczniom o ważnych datach w historii Polski, Europy oraz świata.

edited by Matis34