Aktualno軼i

Przyjaciel szko造
Miasto i Gmina Dzia這szyn

Siatk闚ka - Powiat
Dnia 25 lutego 2015 roku, w naszej szkole odby造 si rozgrywki w siatk闚k dla Dziewczyn i Ch這pc闚 z gimnazj闚, na szczeblu powiatowym.
Na zdj璚iu: Mecz dziewczyn: Gimnazjum Dzia這szyn z Gimnazjum z Paj璚zna

W kategorii dziewcz徠 jak i ch這pc闚, udzia bra造 Gimnazja z: Dzia這szyna, Paj璚zna, Sulmierzyc, Rz捷ni, Kie販zyg這wa, Siemkowic, Strzelec Wielkich i Nowej Brze幡icy. Rozgrywki na naszym terenie zapowiada造 si niezwykle ciekawie. Nagrod za zwyci瘰two w zawodach by awans na szczebel rejonowy. Ka盥 z dru篡n interesowa tylko jeden cel, czyli zwyci瘰two w turnieju, kt鏎y sta na bardzo wysokim poziomie.
Na zdj璚iu: Mecz mi璠zy Dzia這szynem a Paj璚znem

Reprezentacja ch這pc闚 z naszej szko造 przegra豉 sw鎩 mecz z Now Brze幡ic (2:0) i niestety odpad豉 z dalszej rywalizacji. Nasze nastroje za to polepszy造 dziewczyny, kt鏎e wygra造 sw鎩 mecz z Gimnazjum ze Strzelec Wielkich (2:0) i da這 nam to awans do p馧fina逝. W ? fina逝 mierzyli鄉y si z dru篡n z Paj璚zna i niestety przegrali鄉y mecz 2:0. Na pocieszenie zosta nam mecz o III miejsce. W nim, zmierzyli鄉y si z dru篡n z Sulmierzyc. Niestety, z nimi r闚nie mecz zako鎍zyli鄉y pora磬 2:0. Warto wspomnie o wspania造m dopingu od kibic闚 dla naszej dru篡ny, kt鏎y bardzo pomaga i dodawa otuchy, w lepszych i gorszych momentach.
Na zdj璚iu: Mecz o III miejsce, Gimnazjum Dzia這szyn vs. Gimnazjum Sulmierzyce

Dziewczyny zaj窸y ostatecznie IV miejsce, na VIII dru篡n, co jest przyzwoitym wynikiem. Dzi瘯i nim mogli鄉y kibicowa naszej szkole nie w dw鏂h, a w czterech pojedynkach. Ch這pcy zostali sklasyfikowani na miejscach 6-8. Zawody w obydw鏂h kategoriach wygra這 Gimnazjum z Paj璚zna. Dla zwyci瞛c闚 Wielkie Brawa oraz 篡czymy powodzenia na dalszym etapie. Turniej sta na bardzo wysokim poziomie, pod ka盥ym wzgl璠em. Ka盥y kto by, m鏬 obejrze ciekawe mecze siatk闚ki. Nast瘼ne zawody - w koszyk闚k, ju 5 marca!

Unihokej - Rejon
22 stycznia 2015 roku, w naszym Gimnazjum, odbywa造 si rozgrywki na szczeblu rejonowym dla Szk馧 Podstawowych.
Na zdj璚iu; Mecz mi璠zy dru篡n dziewczyn z Raciszyna i Kodr帳a

W kategorii dziewcz徠, udzia bra造 3 szko造: SP Raciszyn, SP Zel闚 i SP Kodr帳. R闚nie w u ch這pc闚, walczy造 3 szko造: SP Nowa Brze幡ica, SP Kodr帳 oraz SP3 Be販hat闚. Faworytami do zwyci瘰twa wsr鏚 dziewczyn by豉 szko豉 z Kodr帳a, a w鈔鏚 ch這pc闚 " Trojka " z Be販hatowa. Rozgrywki na naszej hali zapowiada造 si niezwykle ciekawie. Nagrod za zwyci瘰two w turnieju, by nast瘼ny etap - na szczeblu wojew鏚zkim.
Na zdj璚iu: Mecz dziewczyn: SP Raciszyn - SP Kodr帳

W rywalizacji zar闚no dziewcz徠 jak i ch這pc闚 najlepsza okaza豉 si Szko豉 Podstawowa z Kodr帳a. Odpowiednie przygotowanie, determinacja, godziny trening闚 - przynios這 wyczekiwany sukces. Nast瘼nym etapem, b璠zie szczebel wojew鏚zki, 篡czymy powodzenia! Og鏊nie zawody odbywa造 si w kulturalnej atmosferze, jak przysta這 na zawody w naszym Gimnazjum. By造 to pierwsze zawody mi璠zyszkolne, rozgrywane na naszej hali w 2015 roku.

Pi趾a r璚zna - powiat
12 grudnia 2014 roku w Paj璚znie, odby造 si rozgrywki w pi趾 r璚zn na szczeblu powiatowym w kategorii ch這pc闚. Niestety, po ci篹kiej walce i przy sporym pechu nasza reprezentacja szko造 ch這pc闚, zaj窸a dopiero odleg貫 5 miejsce, na 6 dru篡n. Warto doda, i nasze przygotowania by造 ograniczone do 1 treningu, przy czym np. szko豉 z Paj璚zna lub z Siemkowic, szlifowa豉 form od dobrych kilku tygodni przed zawodami. Dok豉dnie oby dwie dru篡ny spotka造 si w finale, w kt鏎ym wygra豉 szko豉 z Paj璚zna. Og鏊nie nasza gra wygl康a豉 ca趾iem przyzwoicie, w ataku dobrze pracowali nasi zawodnicy, ale niestety wi瘯szo嗆 pi貫k nie chcia豉 znale潭 drogi do bramki. Nie幢e zaprezentowa si nasz bramkarz (np. wybronienie rzutu karnego) plus kilka 鈍ietnych interwencji, ale jak to si m闚i, zabrak這 "tego czego", przez co tak odleg豉 pozycja. By造 to ostatnie zawody w 2014 roku.
Pi趾a r璚zna - powiat.
Na zdj璚iu: Mecz mi璠zy dru篡n z Dzia這szyna i Siemkowic.

Unihokej - Powiat
5 listopada 2014 roku, w naszej szkole odbywa造 si rozgrywki w unihokeja na szczeblu powiatowym. Niestety, nasza dru篡na zaj窸a jedynie 5 miejsce na 6 dru篡n, co by這 sporym rozczarowaniem, poniewa liczyli鄉y na wy窺z pozycj. Zawody wygrali ch這pcy z Gimnazjum Kie販zyg堯w, pokonuj帷 w finale dru篡n ze Strzelec Wielkich. Rozgrywki mia造 du穎 emocji, szkoda, 瞠 mieli鄉y troszk pecha.
Unihokej - powiat.
Na zdj璚iu: Mecz fina這wy mi璠zy dru篡n - Kie販zyg這wa i Strzelec Wielkich.

Sukces ch這pc闚 - Rejon
W biegach rejonowych, kt鏎e odbywa造 si 15 pa寮ziernika 2014 roku w Zelowie, nasza reprezentacja szkolna ch這pc闚 zaj窸a 3 miejsce na 8 szk馧, wyprzedzaj帷 m.in. 2 szko造 sportowe z Be販hatowa. Zawody wygra這 Gimnazjum z Piotrkowa Trybunalskiego. Niestety, nie awansowali鄉y na szczebel wojew鏚zki, ale i tak to jest olbrzymi sukces. Warto doda, 瞠 ostatnie miejsce zaj窸a 1 dru篡na w naszym powiecie - Gimnazjum Kie販zyg堯w. Reprezentacja dziewczyn zaj窸a 5 miejsce na 8 dru篡n, co jest te bardzo dobrym osi庵ni璚iem. Zmagania w kategorii dziewczyn wygra這 Gimnazjum z Zelowa, natomiast ostatnie miejsce zaj窸y mistrzynie powiatu paj璚za雟kiego, czyli Gimnazjum Kie販zyg堯w.
Biegi - rejon.
III dru篡na w regionie
Od lewej g鏎nej: Jacek Mordalski, Mateusz Nowak, Piotr Ostrycharz, Jaros豉w Drabowicz
Od lewej dolnej: Adam Pokrzywi雟ki, Wiktor Malkowski, Szymon Walaszczyk, opiekun - mgr. Karol Czeropski, Pawe Piotrowski, Kamil B豉siak, Rafa Ciach

Udane biegi - Powiat
W powiatowych biegach prze豉jowych, kt鏎e odby造 si 7 pa寮ziernika 2014 roku w Paj璚znie, nasze dziewczyny i ch這pcy zaj瘭i 2 miejsce na szczeblu powiatowym w swoich kategoriach. Zawody w obydw鏂h kategoriach o w這s z nami wygra這 Gimnazjum z Kie販zyg這wa. Dzi瘯i czemu, wsp鏊nie awansowali鄉y na szabel rejonowy.
Biegi - powiat.
Wicemistrzowie Powiatu Paj璚za雟kiego
Od lewej g鏎nej: Jacek Mordalski, Pawe Piotrowski, opiekun - mgr. Karol Czeropski, Jaros豉w Drabowicz, Piotr Ostrycharz, Adam Pokrzywi雟ki, Wiktor Malkowski
Od lewej dolnej: Kamil Leszczyk, Mateusz Nowak , Kamil B豉siak